Jakim prądem są zasilane kamery ?

Najczęściej kamery zasilane są napięciem stałym 12V czasami zdarzają się kamery zasilane 24V a jeszcze rzadziej występują kamery zasilane 230V tego typu kamery są rzadkością. A do zasilania kamer IP coraz częściej stosuje się zasilacze PoE.

Zasilanie kamer monitoringu prądem 12V DC

300   pfm320d - Jakim prądem są zasilane kamery ?Prąd stały 12V jest najczęściej wykorzystywanym zasilaniem w kamerach monitoringu. Do niewątpliwych zalet należy zaliczyć bezpieczeństwo pracy z urządzeniami przy ich instalacji. Atutem zasilacza 12V DC ze stabilizacją napięciową jest większy poziom bezpieczeństwa w związku z prądem stałym po stronie wtórnej w porównaniu do zasilaczy AC/AC. Wadą tego typu zasilania jest jednak długość na jaką możemy zasilić urządzenie.

Zasilanie kamer monitoringu prądem 230V AC

Kamery analogowe były często zasilane prądem zmiennym 220 – 230 V. Jednakże producenci odeszli od tego rozwiązania i na rynku nie zakupimy w tym momencie urządzeń bezpośrednio zasilanych tego rodzaju prądem.

Zasilanie kamer IP poprzez PoE

Power over Ethernet (PoE) to funkcja sieciowa określona przez standardy IEEE 802.3af i 802.3at. PoE umożliwia kablom Ethernet dostarczanie zasilania do urządzeń sieciowych w ramach istniejącej transmisji danych. Zasilanie PoE pozwoli na zastosowanie do zasilania kamer IP tylko jednego przewodu UTP, którą transmitowane są zarówno dane, jak i napięcie zasilające. Kamery obsługujące PoE umożliwiają połączenie urządzeń zasilanych z sieci bezpośrednio do okablowania sieci komputerowej bez konieczności stosowania lokalnego źródła zasilania. Zasilacz PoE dostarcza napięcie zasilające do kabla sieci LAN, dlatego użytkownik może do niej dołączać urządzenia wymagające zasilania PoE.

300   pfs4206 4p 120 2d 0001 - Jakim prądem są zasilane kamery ?

Jakie korzyści daje używanie PoE?

  • Jako że PoE umożliwia korzystanie z pojedynczego kabla do transmisji energii i danych, rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakup i przeciąganie kabli do urządzeń sieciowych
  • PoE sprawia, że instalacja lub rozbudowa sieci staje się znacznie łatwiejsza i tańsza w przypadku budynków, w których instalacja nowych linii zasilania jest zbyt kosztowna lub skomplikowana.
  • Korzystanie z PoE umożliwia montowanie urządzeń w miejscach, gdzie niemożliwa byłaby instalacja źródła zasilania, jak np. w przypadku sufitów podwieszanych.
  • Skorzystanie z rozwiązania PoE pozwala zmniejszyć liczbę kabli i gniazd elektrycznych niezbędnych w pomieszczeniu z dużą liczbą urządzeń lub w szafce z okablowaniem.

Ile energii mogą dostarczyć urządzenia PoE?

Urządzenia PoE+ mogą dostarczyć maksymalnie 30 watów na port, natomiast urządzenia PoE mogą dostarczyć maksymalnie 15,4 wata na port. Najczęściej PoE+ zasilane są kamery obrotowe, a poprzez PoE wszystkie inne kamery. Niemniej, zawsze dochodzi do utraty części mocy na długości kabla, przy czym utrata ta jest większa w przypadku dłuższych ciągów kablowych. Minimalna gwarantowana ilość mocy dostępnej dla urządzeń PD wynosi 12,95 wata na port w przypadku PoE oraz 25,5 wata na port w przypadku PoE+

Zasilacze buforowe w naszej ofercie

Menu