Seagate dyski twarde do rejestratorów CCTV

Firma Seagate oferuje nośniki danych przeznaczone do pracy ciągłej w monitoringu CCTV. Linia dysków pod nazwą Skyhawk oferuje pracę urządzenia w idealnej prędkości 5900 rpm. Nośnik danych nie spowalnia swojej pracy jak ma to miejsce w seriach dysków do pracy na przykład w komputerach typu desktop i serii Green.

Nośnik danych ważnym elementem systemu monitoringu CCTV

Dysk twardy jest ważnym elementem telewizji przemysłowej czy jest to monitoring domu, szkoły czy też firmy. Pomimo, że będziemy posiadali doskonałej jakości kamery CCTV oraz rejestrator z RAID5 (potocznie system awaryjnego przechowywania danych) jeśli zawiedzie nas dysk twardy nie będziemy posiadali żadnych nagrań.

Wybór odpowiedniego dysku do rejestratora CCTV

Seria dysków CCTV Skyhawk oferuje pojemności od 1TB, 2TB, 4TB, 6TB, 8TB, 10TB a nawet 12TB. Zapewnia to duże możliwości skalowalności systemu monitoringu. Dostosowanie nośnika danych do potrzeb i wymagań telewizji przemysłowej nie było nigdy prostsze. Wyliczenie potrzebnej nam przestrzeni musimy rozpocząć od ilości dni wstecz, które wymagane są do rejestracji. Potem musimy obliczyć jaka ilość np.: pakietu danych wysyłana jest przez nasze kamery IP. Uzależnione jest to między innymi od rozdzielczości kamery, ilości rejestrowanych klatek, kodeka jakiego używa (np.: h.265), sceny, która jest rejestrowana. Jeśli wiemy w jakim systemie RAID będzie nagrywał rejestrator monitoring CCTV wtedy możemy wybrać odpowiedni dysk. Oczywiście zwracając uwagę jaką maksymalną pojemność i liczbę nośników może obsłużyć nasz rejestrator.

Menu