TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

W dzisiejszym świecie prawie niemożliwe jest przebywanie w miejscu, w którym kamery nie są używane do rejestrowania zdarzeń, bez względu na ich rodzaj. W krajach rozwiniętych normalną rzeczą jest instalowanie kamer CCTV w celu monitorowania i obserwowania zdarzeń. Chociaż wywołuje to mieszane reakcje, ponieważ niektórzy postrzegają to jako naruszenie ich prywatności, jednakże inni postrzegają to jako sposób na walkę z przestępczością.

Niezależnie od tych opinii, kamery monitoringu zapewniły szereg korzyści tym, którzy używają ich w swoich domach i miejscu pracy. Pomagają ludziom monitorować swoje dzieci, ochraniają mienie przed wandalami i włamywaczami, a także zwiększają wydajność i efektywność pracowników w pracy.

10 powodów, dla których warto kupić system kamer monitoringu:

338 1130213152 graffiti all cops are bastards - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

1. Zapobieganie aktom wandalizmu i przestępstwom

Pomimo wszystkich wysiłków poczynionych w walce z przestępczością kryminaliści nadal łamią prawo. Dobrą wiadomością jest to, że ​​kamery monitoringu mogą pomóc zapobiec takim incydentom. Wandale i przestępcy zwykle dokonują oględzin majątku, który chcą obrabować, zanim popełnią czyn. Obecność kamer monitoringu działa prewencyjnie dzięki czemu możemy odstraszyć przestępców i wandali.

nieruchomosci 400x300 - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

2. Monitorowanie nieruchomości

Jako właściciel posesji ważną kwestią jest monitoring nieruchomości, tym bardziej gdy nie ma Cię w pobliżu. Posiadanie kamer monitoringu jest bardzo przydatne w tego rodzaju sytuacjach. Firma lub dom bądź działka mogą być monitorowane zdalnie za pomocą kamer CCTV poprzez internet. Jeśli zauważysz coś niepokojącego możesz zawiadomić odpowiednie służby o zdarzeniu.

work 400x300 - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

3. Pomagają w zwiększeniu wydajności w miejscu pracy

Właściciel firmy powinien monitorować swój biznes, by zapobiec kradzieżom. Kamery CCTV oprócz zabezpieczenia mienia wspomagają również monitorowanie wydajności pracowników. Wspomagają przeciwdziałanie kradzieży materiałów lub pieniędzy, zwiększają bezpieczeństwo pracowników i obniżają koszty ubezpieczenia właściciela firmy.

viber image 2019 09 16 15 44 02 400x300 - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

4. Zapobieganie kradzieżom domowym

Jedną z głównych funkcji kamer monitoringu jest to, że pozwalają właścicielom domów na identyfikację osób, które mogą znajdować się przy drzwiach wejściowych lub na ich terenie. Dobrze umiejscowiona kamera CCTV pomoże właścicielowi domu zobaczyć, kto stoi przy drzwiach i jakie są jego intencje.

monitoring systems 800 600 400x300 - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

5. Integracja z innymi systemami bezpieczeństwa

Systemy mogą zostać połączone lub wspomagać zdalną kontrolę nad obiektem. Dzięki temu możemy na przykład podczas naruszenie w systemie alarmowym zobaczyć w oku kamery monitoringu zdarzenie. Sprawdzić czy jest dla nas istotne czy na przykład czujka ruchu wywołała fałszywy alarm.

cloud 400x300 - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

6. Przechowywanie nagrań na dyskach HDD lub w chmurze

Systemy telewizji przemysłowej potrafią rejestrować zdarzenia w czasie rzeczywistym. Można je odtwarzać z pamięci masowej zachowanej na klasycznych dyskach twardych jak również korzystając z “chmury” producenta rozwiązań CCTV jak również zewnętrznych. Nagrany materiał może być przechowywany cyfrowo, co może być pomocne w wyszukiwaniu zdarzeń w nagraniach oraz w analizie pod kątem przyszłych zdarzeń.

images - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

7. Zmniejszenie kosztów ubezpieczenia domów i firm

Posiadanie systemu telewizji przemysłowej może obniżyć koszty ubezpieczenia, ponieważ większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla obiektów z systemami bezpieczeństwa.

viber image 2019 09 17 10 01 24 - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

8. Dowody w sprawie

Za każdym razem, gdy popełniane jest przestępstwo, bez względu na lokalizację, materiał wideo dostarczony przez kamerę CCTV może być przydatną formą dowodu.

sklep 400x300 - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

9. Rozwiązanie konfliktu

W miejscu pracy czasem pojawiają się konflikty. Jeśli kamera CCTV jest dobrze ustawiona można zweryfikować źródło konfliktu lub rozwiązać problem dzięki weryfikacji wideo. Przykładaem może być nawet wydawanie reszty podczas zakupów. Po weryfikacji nagrań możemy często stwierdzić jaki banknot został wydany lub odebrany od klienta.

YouGov 400x300 - TOP 10 powodów, dla których warto kupić kamery monitoringu

10. Monitoring wizyjny domu lub firmy to przede wszystkim spokój

Poczucie bezpieczeństwa, które zyskujesz dzięki telewizji przemysłowej, jest chyba największą zaletą z wszystkich. Będąc na wakacjach czy w pracy, nie będziesz musiał zaprzątać sobie głowy niepotrzebnym stresem związanym ze zdarzeniem którego nie zobaczysz. Kamery CCTV zarejestrują cały materiał w miejscach dla Ciebie newralgicznych.

Menu