Switch PoE

Switch POE jest bardzo ważnym elementem systemów monitoringu CCTV IP. Jego głównym zastosowaniem jest połączenie ze sobą urządzeń takich ja kamery IP, komputery, rejestratory dzięki którym realizowany jest podgląd obrazu. Switch POE zapewnia zasilanie dla urządzeń sieciowych wyposażonych w standard IEE802.3af. Najważniejszą cechą standardu Power Over Ethernet, jest przepuszczenie tym samym przewodem strumienia audio/video oraz zasilania. Zastosowanie w instalacji telewizji przemysłowej CCTV switch POE znacząco zmniejsza koszty, i jednocześnie skraca czas wdrożenia monitoringu CCTV.

Switche POE dzielą się na niezarządzane i zarządzane.

Switch niezarządzalny

Switche niezarządzane zaraz po uruchomieniu najczęściej działają od razu bez jakiekolwiek konfiguracji. Najprostsze modele posiadają od 4 do 5 portów Fast Ethernet, gdzie każdy z nich działa na tej samej zasadzie. Zaraz po uruchomieniu switcha  następuje proces ustawienia najszybszej możliwej prędkości działania pomiędzy portem switcha, a portem innego urządzenia. Należy pamiętać o narzuconym standardzie sieci Ethernet, długość przewodu nie powinna przekraczać 100m. Bardziej zaawansowane modele posiadają złącza światłowodowe. W zależności od modelu może to być port pracujący ze światłowodem wielomodowym lub jednomodowym.

Switch zarządzalny

Switche zarządzalne są w pełni konfiguracyjne, gdzie możemy ustawić i skonfigurować potrzebne dla nas parametry. Konfiguracja odbywa się na wiele różnych sposobów w zależności od modelu switcha. Jest to konsola szeregowa, telnet, interfejs WEB bądź dedykowane oprogramowanie. To jakie będziemy mieli możliwości konfiguracyjne i ustawienia opcji zależy od modelu switcha. Zaletą switchy zarządzanych jest np.: blokada dostępu do naszej sieci poprzez ustawienie filtrów na określone adresy IP.

Menu