Kamera sieciowa


Kamera sieciowa – Inaczej kamera IP. Jest to nowoczesna kamera przemysłowa wyposażona w wideoserwer. Do rejestrowania obrazu w kamerze sieciowej stosuje się rejestrator IP lub komputerową kartę DVR. Są to odpowiedniki rejestratora cyfrowego w przypadku kamer analogowych. Część z kamer sieciowych wyposażona jest w gniazdo na karty pamięci, które umożliwia archiwizowanie danych oraz ich zdalne odtwarzanie z poziomu przeglądarki internetowej lub dedykowanych do tego aplikacji komputerowych oraz mobilnych. Najczęściej są to kart micro SD, SDHC lub SDXC.

Kamery sieciowe IP bardzo często wyposażone są w funkcje pozwalające na inteligentną analizę obrazu oraz w funkcje, które znacząco poprawiają jakość nagrań. Jedną z takich funkcji jest tryb Dzień/Noc, który pozwala na rejestrowanie obrazu w słabych warunkach oświetleniowych.

Podział kamer sieciowych odbywa się najczęściej na wewnętrzne i zewnętrzne. Dodatkowo są one dzielone na kamery megapikselowe, bezprzewodowe z łącznościa WiFi oraz na kamery termowizyjne.

Podział kamer sieciowych ze względu na typ obudowy jest zbliżony do podziału w kamerach przemysłowych:

  • Kamery sieciowe kopułkowe
  • Kamery sieciowe kompaktowe
  • Kamery sieciowe obrotowe
  • Kamery sieciowe zintegrowane
  • Kamery sieciowe miniaturowe

Menu