Gdy przyszłość staje się teraźniejszością. Nowoczesne rozwiązania monitoringu sieciowego


Do zintegrowanej sieci producenta rozwiązań monitoringu sieciowego Axis należy ponad 2500 partnerów ADP (ang. application development partners), którzy korzystając z kamer i enkoderów, tworzą szyte na miarę aplikacje dla użytkowników końcowych.

13576axis communications 0634 004 v5915 ptz network 1153644 460x350 300x228 - Gdy przyszłość staje się teraźniejszością. Nowoczesne rozwiązania monitoringu sieciowegoWśród najbardziej popularnych aplikacji wykorzystywanych w naszym regionie można wyróżnić: klasyfikację pojazdów i rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, dbałość o bezpieczeństwo bankomatów oraz rozpoznawanie tzw. włóczęgostwa (więcej niż jedna osoba przy bankomacie) oraz streaming materiału wizyjnego bezpośrednio do serwisów internetowych np. YouTube. Inne często wykorzystywane i cieszące się zainteresowaniem aplikacje to m.in.: wykrywanie przekroczenia linii, ocena rozmiarów obiektu, wykrywanie wtargnięcia, inteligentna komunikacja między oświetlaczem IR/LED i kamerą, zliczanie klientów w sklepach, zarządzanie kolejkami, automatyczne śledzenie cyfrowe, wykrywanie ruchu, wykrywanie kierunku ruchu, wykrywanie charakterystycznych dźwięków (strzelanie, przemoc). Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania wybranych partnerów ADP Axis Communications, które spełniają najwyższe standardy użytkowe.

Herta, firma o hiszpańskim rodowodzie, oferuje aplikacje do rozpoznawania twarzy. Technika ta jest wykorzystywana do identyfikacji i weryfikacji twarzy w tłumie, analizy wizerunku na potrzeby marketingowe (dane dotyczące wieku, płci, przynależności etnicznej) czy na potrzeby postępowania sądowego. Wyniki charakteryzują się wysoką trafnością dopasowania. W dziedzinie kontroli dźwiękowej i wizyjnej oraz na rynku interkomów od lat prym wiedzie firma 2N, również należąca do Axis Group. Jednym z flagowych wdrożeń tej firmy są punkty SOS (tzw. ang. emergency points), które służą mieszkańcom Budapesztu do wzywania pomocy. Najlepszymi rozwiązaniami w obszarze detekcji tablic rejestracyjnych może pochwalić się FF Group, która ma w swojej bazie listę numerów rejestracyjnych pojazdów z 51 państw Unii Europejskiej, Wspólnoty Niepodległych Państw, Turcji i Izraela. Zarządzaniem procesem wykrywania zdarzeń zajmuje się firma NEC, która jest producentem monitorów wielkoformatowych dla rynku zabezpieczeń. Nie sposób pominąć otwartej platformy Genetec, integrującej systemy kontroli dostępu, dozoru wizyjnego czy rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

Systemy monitoringu Axis są produktami z najwyższej półki telewizji przemysłowej i zawierają kompleksowe rozwiązania dla telewizji przemysłowej.

Autor: Axis Communications

Menu