Potwierdzanie tożsamości w systemie RACS5 za pomocą urządzeń mobilnych


Poza standardowymi metodami potwierdzania swojej tożsamości, takimi jak użycie karty zbliżeniowej oraz kodu PIN. System RACS 5 umożliwia użytkownikom wykorzystanie w tym celu urządzeń mobilnych (smartfonów lub tabletu).

roger logowanie mobilne 5001 300x187 - Potwierdzanie tożsamości w systemie RACS5 za pomocą urządzeń mobilnychW przypadku tej formy identyfikacji kod identyfikatora może być przekazany do czytnika za pośrednictwem NFC, Bluetooth LE (BLE). Może być też sczytany z ekranu urządzenia przenośnego (na ekranie wyświetlony zostaje kod QR). Logowanie z wykorzystaniem NFC oraz QR wymaga zbliżenia urządzenia mobilnego do czytnika na odległość kilku centymetrów. W przypadku korzystania z BLE urządzenie mobilne może znajdować się w odległości nawet do kilku metrów od czytnika. Umożliwia to wykorzystanie tej formy identyfikacji. Do obsługi wjazdów na parkingi i bram – nie trzeba zbliżać identyfikatora do czytnika.

Kod identyfikatora mobilnego jest przechowywany w urządzeniu mobilnym w postaci tzw. klucza elektronicznego REK (Roger Electronic Key). Klucz REK to zaszyfrowany plik zawierający kod identyfikatora użytkownika. A także dodatkowe informacje określające warunki wykorzystania klucza. Taki klucz można utworzyć lokalnie – w aplikacji mobilnej RMK (Roger Mobile Key) – lub otrzymać od administratora systemu RACS 5 – w tym przypadku jest przesyłany drogą elektroniczną. Użytkownik może posiadać wiele kluczy REK i używać ich, w zależności od potrzeb. Do logowania się na różnych przejściach lub w różnych punktach rejestracji RCP. Identyfikacja mobilna może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnych metod logowania się z użyciem karty zbliżeniowej lub PIN-u albo zastępować te metody. Aplikacja RMK jest dostępna w wersjach dostosowanych do systemów Android oraz iOS. Obecnie logowanie się z wykorzystaniem urządzeń mobilnych jest możliwe na terminalu MD70 (QR, BLE) oraz na terminalach MCT88M-IO i MCT80M-BLE (NFC, BLE).

Autor: Roger

Menu