Obsługa pokoju hotelowego w systemie RACS 5


W ramach systemu RACS 5 wprowadzono do oferty specjalistyczny kontroler dostępu MC16-HRC przeznaczony do obsługi pokojów hotelowych.

 

roger quadrus glass group 5001 300x105 - Obsługa pokoju hotelowego w systemie RACS 5Kontroler ten jest odmianą standardowego kontrolera dostępu MC16-PAC. Dostępne są dodatkowe funkcje przeznaczone do sygnalizacji typowych życzeń gościa hotelowego oraz do sterowania automatyką pokoju. Pokój hotelowy jest obsługiwany przez kontroler we współpracy z czytnikiem korytarzowym (MCT82M-IO-HR), kieszenią na kartę (MCT82M-IO-CH) oraz dotykowymi panelami funkcyjnymi (MCT82-FK-HR). System pozwala na sterowanie i umożliwia gościowi hotelowemu zamawianie usług lub sygnalizowanie typowych życzeń. Zamówienie jedzenia, prośbę o pomoc w przeniesieniu bagażu, prośbę o posprzątanie, wezwanie pomocy, wezwanie obsługi oraz sygnalizację komunikatu „nie przeszkadzać”. Sygnalizacja usług hotelowych oraz stanów automatyki może być na bieżąco monitorowana z poziomu programu zarządzającego VISO.

Czytnik korytarzowy ma cztery wskaźniki LED przeznaczone do sygnalizacji wybranych zamówień usług hotelowych oraz przycisk dzwonka. System rozpoznaje numer karty włożonej do kieszeni i – w zależności od uprawnień – włącza dopływ prądu w pokoju, uruchamia określone urządzenia i umożliwia wybrane usługi. Przyciski funkcyjne na panelach dotykowych są zwykle wykorzystywane do sterowania oświetleniem, w tym scenami świetlnymi, oraz do sterowania sygnalizacją hotelową. Kontroler MC16-HRC jest oferowany w czterech wersjach, które umożliwiają obsługę od jednego do czterech pokojów. Terminale serii MCT przeznaczone do instalacji w pokojach są również dostępne w wersji podtynkowej ze szklanym panelem frontowym, która jest estetyczna i bardzo trwała. Ze względu na wymagania dotyczące bezpieczeństwa urządzenia systemu RACS 5 wykorzystywane w hotelach są oferowane wyłącznie w wersji z obsługą szyfrowanych sektorów pamięci kart MIFARE.

Autor: ROGER

Menu