Nowoczesna stacja bramowa VTO9341D


Firma Dahua Technology Poland wprowadza na rynek nowoczesną stację bramową VTO9341D, która uzupełnia ofertę wideodomofonów o model umożliwiający rozpoznawanie twarzy. Można śmiało powiedzieć, że jest to kolejne urządzenie, które może składać się na inteligentny dom.

dahua vto9341d 5001 144x300 - Nowoczesna stacja bramowa VTO9341DStacja ma wbudowany duży, 10-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 1280, który służy jako panel komunikacyjny. Pomimo dużego ekranu stacja ma wysoką klasę odporności mechanicznej – IK07. Do budowy urządzenia użyto hartowanego szkła oraz aluminium. Stacja jest montowana podtynkowo i może pracować w temperaturach od -20°C do +60°C.

Wbudowana kamera o rozdzielczości 2 Mpx wytwarza obraz o doskonałej jakości.

Dla użytkowników są aż cztery różne sposoby potwierdzenia tożsamości: wpisanie kodu na klawiaturze, użycie czytnika kart Mifare, zeskanowanie odcisku palca (maks. 3000 użytkowników) oraz rozpoznanie twarzy (nawet 10 000 użytkowników).

Ciekawym rozwiązaniem jest właśnie ta czwarta metoda, czyli rozpoznawanie twarzy. Wbudowany własny algorytm wyszukiwania umożliwia bardzo szybkie rozpoznanie – w czasie nie przekraczającym pół sekundy.

Stacja ma dwa wbudowane porty Wiegand. Jeden służy do podłączenia drugiego czytnika (np. zamiast przycisku wyjścia po drugiej stronie drzwi), natomiast drugi – do podłączenia do kontrolera w systemie kontroli dostępu. W ten sposób można zintegrować czytnik w stacji bramowej z całym systemem kontroli dostępu w obiekcie.

Stacja VTO9341D jest urządzeniem sieciowym, a zatem może współpracować z dowolnym monitorem IP z szerokiej oferty wideodomofonowej firmy Dahua.

Całość sprawia wrażenie bardzo solidnego oraz bardzo funkcjonalnego urządzenia, które na pewno wzbudzi duże zainteresowanie.

Autor: Dahua

Menu