69Produktów
Filtruj

Wideodomofony

Wideodomofony obecnie stają się standardem w każdym nowoczesnym budynku. Instalowane są domach, mieszkaniach, a także w biurach, centrach logistycznych, magazynach. Transmisja obrazu oraz dźwięku w zdecydowany sposób ułatwia identyfikację każdej osoby, która wchodzi na teren o ograniczonym dostępie.

Wideodomofony działają w oparciu o infrastrukturę sieciową IP lub przewody do przesyłu sygnału. Pozwalają one na komunikację pomiędzy stacją bramową, w której zainstalowana jest kamera zewnętrzna z oświetlaczem IR. Dlatego obraz w nocy jest wyraźny i wysokiej jakości. W budynku znajduje się monitor, na którym widzimy naszego rozmówcę. Jednakże instalacja monitora nie zawsze jest wymagana ponieważ praktycznie każde urządzenie może być podłączone do internetu. Pozwoli to nam na odbieranie każdej rozmowy z wideodomofonu na telefonie lub urządzeniu mobilnym z wgraną dedykowaną aplikacją. Przy pomocy powiadomienia PUSH dostajemy informację z podglądem osoby widzianej przez kamerę stacji bramowej. Użytkownik aplikacji decyduje wtedy czy odrzuci takie połączenie czy też odbierze taką rozmowę i ewentualnie otworzy furtkę lub bramę rozmówcy. Stacja bramowa tym samym może być podłączona do furtki lub bramy wjazdowej i sterować tymi wejściami.

Wideodomofony umożliwiają archiwizację osób, które znajdą się w oku kamery, i skorzystają z przycisku dzwonka. Urządzenia zapisują również całe rozmowy, które odbyły się przy pomocy monitora i stacji bramowej.

×

Main Menu