Videoserwer

Videoserwer to urządzenie, które umożliwia podłączenie kamery monitoringu ze złączem BNC do monitoringu IP. Urządzenie pozwalana na przesłanie obrazu poprzez sieć IP w postaci cyfrowej. Urządenie jest łatwe do skonfigurowania i integrowania z systemami kamer analogowych.

W zależności od urządzenia obsługuje od 1 kamery do kilkunastu urządzeń jednocześnie. Videoserwer może być wyposażony w funkcję wykrywania ruchu i detekcję sabotażu. Podstawową zaletą użytkową jest nowoczesny standard kompresji sygnałów wizyjnych, który zdecydowanie zwiększa jakość oraz wydajność transmisji sygnału w sieci IP.

Video serwer zazwyczaj jest wyposażony w wszechstronne funkcje pozwalające mu na nadzór wideo poprzez mobilne urządzenia. Posiada cyfrowe wejścia/wyjścia alarmowe, interfejs RS-485 dla kamer PTZ, maski prywatności. Dodatkowo automatycznie pobiera adres IP (DHCP), posiada dynamiczny DNS. Wszystkie te funkcje kontrolowane standardowo, czyli za pomocą przeglądarki internetowej.

Obsługa kamer PTZ i kamer kopułkowych

Wideoserwery można podłączyć do analogowych kamer z funkcją obrotu, co umożliwia łatwe sterowanie PTZ przez sieć IP. Dlatego ponieważ urządzenia zazwyczaj zawierają sterowniki dla ponad 25 różnych producentów rozwiązań sterowania, co gwarantuje prostą i szybką integrację większości analogowych kamer PTZ dostępnych na rynku.

×

Menu