Rejestrator do 4 kamer

Rejestrator do 4 kamer monitoringu służy do zapisu obrazu na dysku zaimplementowanym w urządzeniu. Urządzenie obsługujące taką ilość kanałów idealnie nadaje się do małych instalacji monitoringu takich jak małe sklepy, biura czy domy.

Urządzenia posiadają 4 złącza BNC, do podłączenia kamer CCTV poprzez kabel koncentryczny lub przewód UTP z odpowiednim transformatorem. Praktycznie każdy DVR posiada wyjście HDMI oraz VGA co pozwala na podłączenie każdego produkowanego obecnie monitora. Jednakże podłączenie telewizora jest opcją dodatkową i instalacja monitoringu nie musi być tak zrealizowana. Obraz z kamer oglądamy za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzenia mobilnego jeśli nasz DVR do 4 kamer jest podłączony do infrastruktury sieciowej.

Rejestrator posiada zazwyczaj również wejścia audio, dzięki czemu możemy realizować zapis dźwięku. Może on być oczywiście odtwarzany wspólnie z odpowiednim nagranym kanałem wideo.

Nagranie z rejestratora do 4 kamer może być realizowane 24 godziny na dobę. Jednakże jeśli istnieje taka potrzeba możemy zapisywać nagrania po detekcji ruchu przez kamerę lub odpowiedniego harmonogramu. Oczywiście można mieszać sposób nagrywania według własnego uznania. Na przykład od godziny 7 rano do 18 rejestrator może nagrywać ciągle. Po godzinie 18 po detekcji ruchu urządzenie będzie zapisywało nagrania. A od godziny 24 do 7 rano nagranie będzie wyzwolone przez alarm wywołany przez system alarmowy (podłączony do rejestratora).

×

Menu