Zamek szyfrowy

Zabezpieczenie elektroniczne poprzez klawiaturę szyfrową do drzwi to idealny sposób na ograniczenie strefy przed niepożądanymi osobami. Zamek kodowy lub urządzenie na karty magnetyczne pozwoli wydzielić strefy, do której mają dostęp na przykład tylko wybrani pracownicy. Upoważnione osoby posiadając specjalny kod mogą dostać się poprzez wpisanie w zamku szyfrowym odpowiedniej sekwencji. Drzwi zabezpieczone poprzez zamek szyfrowy muszą posiadać mechaniczne zabezpieczenie przed otwarciem. Szyfrator do drzwi sterować zworą elektromagnetyczną, zwalniając jej działanie. Ewentualnie sterować możemy również elektrozaczepami wbudowanymi w ościeżnicę poprzez podanie im napięcia, co spowoduje otwarcie drzwi.

Zamek szyfrowy z klawiaturą

W ofercie urządzeń do wydzielenia i zabezpieczenia odpowiednich stref znajdziemy zamki cyfrowe pozwalające na weryfikację poprzez: podanie odpowiedniego kodu. Dodatkowo często w zamkach szyfrowych istnieje możliwość weryfikacji za pomocą karty magnetycznej. W rozbudowanych urządzeniach odnajdziemy również weryfikację biometryczną. Często jest to odcisk palca, jednakże coraz większą popularnością cieszy się weryfikacja twarzy. Jest to skuteczna metoda i łatwiejsza w obsłudze niż jakakolwiek inna.

Wśród szyfratorów do otwierania drzwi są zarówno wersje urządzeń wewnętrzne jak i zewnętrze. Pozwala to na o wiele większe spektrum zastosowań urządzeń. Wszystkie szyfratory zostały zaprojektowane w ten sposób by obsługa ich była możliwie jak najbardziej ergonomiczna. Tak więc na zamku szyfrowym odnajdziemy tylko najbardziej kluczowe informacje bez zbędnych wyświetlaczy bądź przycisków.

Zamek szyfrowy – cena

Ceny urządzeń wahają się od kilkudziesięciu złotych za podstawowe rozwiązania do kilkuset. Zamek szyfrowy Roger to wydatek około blisko 200 zł netto, jednakże jeśli chcemy urządzenie posiadające zaimplementowane wiele różnych rozwiązań musimy liczyć się na wydatek ponad kilkuset złotych. Pośród dostępnych modeli znaleźć można wysoką jakość wykonania, którą gwarantują producenci, wśród których warto wymienić takie firmy jak: Dahua, Roger czy chociażby Satel.

×

Menu