Montaż kamer przemysłowych w szkole

Realizujemy instalacje systemów telewizji przemysłowej w szkołach na podstawie projektu oraz od podstaw

Szkoła to miejsce, w którym wymagane jest zapewnienia odpowiedniej kontroli oraz wysokich standardów bezpieczeństwa. Dzięki instalacji telewizji przemysłowej składającej się z kamer przemysłowych, monitorów i rejestratorów cyfrowych placówka zaczyna spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo jednak podwyższa swój prestiż, spełniając oczekiwania rodziców i organów nadrzędnych w zakresie kontroli miejsca, w którym większość dnia spędzają dzieci.

CC2B09F0A2EFA497B26D2FAE54FF1F4F1 e1546521134129 - Montaż kamer przemysłowych w szkole

Od 25 maja 2018 roku obowiązują nowe warunki w sprawie monitoringu w szkołach. Pomieszczenia z zainstalowanymi kamerami powinny zostać odpowiednio oznaczone, uczniowie i pracownicy – powiadomieni o monitoringu, zasady ochrony przechowywanych nagrań – zostać skonsultowane z organem prowadzącym.  Zgodnie z nowymi przepisami „jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników lub ochrony mienia” dyrektor szkoły może wprowadzić w szkole monitoring. Nie powinien on jednak stanowić środka nadzoru nad jakością wykonywania pracy przez pracowników szkoły lub placówki. Kamery nie powinny obserwować m.in. klas czy pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku pracowników (chyba że stosowanie monitoringu jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo i dozór majątku).

Dyrektor szkoły ma obowiązek poinformować uczniów o wprowadzeniu monitoringu (nie później niż 14 dni przed jego uruchomieniem), a monitorowane pomieszczenia muszą być oznakowane (nie później niż dzień przed włączeniem kamer).

Stosując się do wyżej wymienionych wytycznych instalujemy monitoring wizyjny w szkołach mając na uwadze wytyczne MEN oraz jakość stosowanych urządzeń, tak by system telewizji przemysłowej działał niezawodnie wiele lat.

Monitoring w szkole

Instalacja monitoringu składa się oczywiście z kamer oraz rejestratora. Urządzenia dobierane są indywidualnie do każdej lokalizacji. W placówkach oświatowych montujemy przeważnie urządzenia wandaloodporne, które są odporne nie tylko na zniszczenia urządzenia. Również w kamerach proponowanych przez nas nie można przestawić obiektywu przez wandala, co umożliwiają nieodpowiednio dobrane urządzenia.

Czas rejestracji z kamer CCTV jest zależny od odpowiednio zastosowanego dysku w rejestratorze. Dlatego mając na względnie okres rejestracji w Państwa placówce odpowiednio dobierzemy pojemność dysków, tak aby w pełni spełnić wymagania odnośnie okresu rejestracji monitoringu.

Prosimy o wypełnienie formularza poniżej

W ciągu 24h skontaktuje się z Państwem nasz technik i umówi dogodny termin wizji lokalnej

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Adres instalacji

  Dodatkowe informacje

  Miejsce instalacjiMieszkanie lub domFirma

  Rodzaj systemu zabezpieczeńTelewizja przemysłowaSystem alarmowyKontrola dostępuAutomatyka budynkowa

  Please prove you are human by selecting the flag.

  Menu