Montaż kamer przemysłowych w sklepie

Realizujemy instalacje systemów telewizji przemysłowej w sklepach na podstawie projektu oraz od podstaw

The Shop Deli 11 400x300 - Montaż kamer przemysłowych w sklepie

Wielu przedsiębiorców – właścicieli sklepów decyduje się na monitoring wizyjny dopiero po zdarzeniach, które niosą ze sobą straty finansowe, np. kradzież towarów, włamania albo malowanie graffiti na drzwiach wejściowych. Wydaje się, że na niewielkim, spokojnym osiedlu lub w mniejszych miejscowościach nic złego nie może się zdarzyć, a jednak istnieją takie przypadki, o których nawet wieloletni przedsiębiorcy by nie pomyśleli.
Koszt systemu telewizji przemysłowej opiera się przede wszystkim na powierzchni sklepu oraz ilości alejek sklepowych. Im większy sklep, tym więcej należy zainstalować kamer. W zależności od jakości, producenta kamer koszt instalacji systemu monitoringu jest różny, jednakże w małym sklepie spożywczym zaczyna się od około 1000 zł netto.

Monitoring sklepu za pomocą kamer przemysłowych i rejestratora

Telewizja przemysłowa składa się z rejestratora na który rejestruje się obraz z kamer. Do przechowywania materiału wykorzystywany jest dysk twardy przeznaczony do pracy ciągłej. Kamery jeśli jest to wymagane możemy zainstalować wandaloodporne. Pozwoli to na uniknięcie uszkodzenia urządzenia, tym samym zarejestrujemy zdarzenie. Rejestrator musimy umieścić w bezpiecznym miejscu, najlepiej na zapleczu w pomieszczeniu z ograniczonym dostępem. W instalacjach tego typu stosujemy zazwyczaj zamykane szafy Rack lub skrzynki bezpieczeństwa. Pozwala to na zabezpieczenie nagrań oraz brak ingerencji osób trzecich.

Instalacja kamer w zależności od zastosowanego systemu urządzeń może opierać się na różnej infrastrukturze okablowania. Kamery analogowe opierają się zazwyczaj na przewodach koncentrycznych. Jednakże z powodzeniem mogą być także przewody typu skrętka, a dzięki odpowiednim transformatorom działać w systemie analogowym. Kamery sieciowe IP oparte są zazwyczaj o przewody typu skrętka. Kabel UTP, który stosujemy w systemach informatycznych jest odpowiedni do instalacji kamer, które swoje działanie opierają na protokole sieciowym. Koszt infrastruktury dla kamer jest bardzo zbliżony w obu typach instalacji, jednakże zależny jest oczywiście od rozległości telewizji przemysłowej.

Prosimy o wypełnienie formularza poniżej

W ciągu 24h skontaktuje się z Państwem nasz technik i umówi dogodny termin wizji lokalnej

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Adres instalacji

  Dodatkowe informacje

  Miejsce instalacjiMieszkanie lub domFirma

  Rodzaj systemu zabezpieczeńTelewizja przemysłowaSystem alarmowyKontrola dostępuAutomatyka budynkowa

  Please prove you are human by selecting the heart.

  Menu