Kamery przemysłowe do monitoringu przedszkola

Realizujemy instalacje systemów telewizji przemysłowej w przedszkolu na podstawie projektu oraz od podstaw

Przedszkole to miejsce, w którym wymagane jest zapewnienia odpowiedniej kontroli oraz wysokich standardów bezpieczeństwa. Dzięki instalacji telewizji przemysłowej składającej się z kamer przemysłowych, monitorów i rejestratorów cyfrowych placówka zaczyna spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo jednak podwyższa swój prestiż, spełniając oczekiwania rodziców i organów nadrzędnych w zakresie kontroli miejsca, w którym większość dnia spędzają dzieci.

facilities 4 1600x6671 500x400 - Kamery przemysłowe do monitoringu przedszkola

Od 25 maja 2018 roku obowiązują nowe warunki w sprawie monitoringu w placówkach oświatowych. Pomieszczenia z zainstalowanymi kamerami powinny zostać odpowiednio oznaczone, rodzice dzieci i pracownicy – poinformowani o elektronicznej ochronie wizyjnej, zasady ochrony przechowywanych nagrań – zostać skonsultowane z organem prowadzącym.  Zgodnie z nowymi przepisami „jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników lub ochrony mienia” dyrektor może wprowadzić w placówce monitoring. Nie powinien on jednak stanowić środka nadzoru nad jakością wykonywania pracy przez pracowników placówki. Kamery nie powinny obserwować m.in. klas czy pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku pracowników (chyba że stosowanie monitoringu jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo i dozór majątku).

Dyrektor ma obowiązek poinformować rodziców dzieci o wprowadzeniu monitoringu (nie później niż 14 dni przed jego uruchomieniem), a monitorowane pomieszczenia muszą być oznakowane (nie później niż dzień przed włączeniem kamer).

Stosując się do wyżej wymienionych wytycznych instalujemy monitoring wizyjny w placówkach mając na uwadze wytyczne MEN oraz jakość stosowanych urządzeń, tak by system telewizji przemysłowej działał niezawodnie wiele lat.

Instalacja kamer w przedszkolu

Monitoring instalowany w budynku może składać się z kamer wewnętrznych oraz zewnętrznych. Muszą one być podłączone do rejestratora, w którym zaimplementowany jest dysk twardy. Czas rejestracji jest uzależniony od pojemności dysków, ich ilości oraz jakości nagrań.

Prosimy o wypełnienie formularza poniżej

W ciągu 24h skontaktuje się z Państwem nasz technik i umówi dogodny termin wizji lokalnej

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Adres instalacji

  Dodatkowe informacje

  Miejsce instalacjiMieszkanie lub domFirma

  Rodzaj systemu zabezpieczeńTelewizja przemysłowaSystem alarmowyKontrola dostępuAutomatyka budynkowa

  Please prove you are human by selecting the house.

  Menu