System alarmowy w biurze instalacja

Realizujemy instalacje systemów alarmowych w firmach na podstawie projektu oraz od podstaw

Instalacja alarmowa w firmie zapewnia odpowiednią kontrolę oraz wysoki standard bezpieczeństwa. Dzięki instalacji alarmu posiadamy kontrolę nad tym co dzieje się w obiekcie poza godzinami otwarcia budynku. Dodatkowo jednak oprócz czujek ruchu możemy podłączyć do systemu alarmowego czujki czadu i dymu, czujki zalania wodą, czujki gazu – co wzmocni bezpieczeństwo obiektu pod każdym względem.

dexus office space1 400x300 - System alarmowy w biurze instalacja

Budowa Systemu Alarmowego w Biurze

Centrala alarmowa powinna być zamontowana w miejscu trudno dostępnym – np. w garderobie, szafie czy na strychu. Nowoczesna centrala, to urządzenie mikroprocesorowe, które odbiera sygnały z poszczególnych czujników i odpowiednio je interpretuje. Jest więc odpowiedzialna za uruchomienie syreny alarmowej i ewentualnie odbiornika radiowego, przekazującego sygnał do stacji monitoringu.

Może też przesłać informacje, który czujnik uruchomił Twój alarm, a więc z której strony próbowali dostać się włamywacze. Centralę dobiera się zależnie od liczby czujników, czyli liczby linii dozorowych.

Czujniki wewnętrzne Najpopularniejsze są czujniki ruchu (detektory). Należą do nich czujniki, reagujące na zmianę częstotliwości fal ultradźwiękowych lub promieniowania mikrofalowego, odbijających się od obiektu, znajdującego się w kontrolowanym obszarze. Najlepiej zastosować jednak nowoczesne, mikroprocesorowe czujniki ruchu, reagujące na promieniowanie podczerwone, emitowane przez ciepło ciała, poruszającego się intruza.

Na ogół montuje się po jednym czujniku ruchu w każdym pomieszczeniu z oknami. Umieszcza się je zazwyczaj w piwnicy i na parterze budynku. Reagują one jednak dopiero po wejściu włamywaczy do obiektu.

Czujki akustyczne Nieco inną odmianą jest czujka akustyczna (mikrofonowa), reagująca tylko na dźwięk tłuczonego szkła w całym pomieszczeniu. Ponieważ złodzieje rzadziej wybijają szyby, obawiając się hałasu, a częściej otwierają okna, można zastosować tzw. czujniki kontaktronowe, nazywane też po prostu czujnikami otwarcia.

Między magnesem umieszczonym na ramie okiennej, a częścią stykową, zamontowaną na ościeżnicy okna, wytwarzane jest pole magnetyczne, które przerwane podczas otwierania okna, wywoła Twój alarm. Takim rodzajem czujnika możesz zabezpieczyć również Twoje drzwi wejściowe.

Czujniki zewnętrzne Montowane są na zewnętrznych ścianach budynku pod okapem. Najczęściej mają zasięg 12-15m (można go skrócić). Sygnalizują one próbę zbliżenia się do Twojego obiektu nieproszonych gości. Takie czujniki są nieco droższe od wewnętrznych, bo muszą być odporne na zmiany temperatury, spadające liście, deszcz, śnieg czy wiatr – w przeciwnym razie generowałyby fałszywe alarmy. Nie powinny także reagować na małe zwierzęta.

Obiekt można również zabezpieczyć stosując aktywne wiązki podczerwieni, które reagują na jej przerwanie. Czujniki takie umieszcza się np. na słupkach ogrodzenia.

Prosimy o wypełnienie formularza poniżej

W ciągu 24h skontaktuje się z Państwem nasz technik i umówi dogodny termin wizji lokalnej

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Adres instalacji

  Dodatkowe informacje

  Miejsce instalacjiMieszkanie lub domFirma

  Rodzaj systemu zabezpieczeńTelewizja przemysłowaSystem alarmowyKontrola dostępuAutomatyka budynkowa

  Please prove you are human by selecting the plane.

  Menu