
iZabezpieczenia: Projekty i Instalacje
Telefon: 884 002 973 Email: instalacje@izabezpieczenia.plAlarm przeciwkradzieżowy w przedszkolu
Realizujemy instalacje systemów alarmowych w przedszkolach na podstawie projektu oraz od podstaw
Instalacja alarmowa w przedszkolu zapewnia odpowiednią kontrolę oraz wysoki standard bezpieczeństwa. Dzięki instalacji alarmu posiadamy kontrolę nad tym co dzieje się w obiekcie poza godzinami otwarcia budynku. Dodatkowo jednak oprócz czujek ruchu możemy podłączyć do systemu alarmowego czujki czadu i dymu, czujki zalania wodą, czujki gazu – co wzmocni bezpieczeństwo obiektu pod każdym względem.

Instalacja alarmowa w przedszkolu
Budowa Systemu Alarmowego w Placówce
Centrala alarmowa powinna być zamontowana w miejscu trudno dostępnym – np. w garderobie, szafie czy na strychu. Nowoczesna centrala, to urządzenie mikroprocesorowe, które odbiera sygnały z poszczególnych czujników i odpowiednio je interpretuje. Jest więc odpowiedzialna za uruchomienie syreny alarmowej i ewentualnie odbiornika radiowego, przekazującego sygnał do stacji monitoringu.
Może też przesłać informacje, który czujnik uruchomił Twój alarm, a więc z której strony próbowali dostać się włamywacze. Centralę dobiera się zależnie od liczby czujników, czyli liczby linii dozorowych.
Czujniki wewnętrzne są to czujniki ruchu (detektory). Należą do nich czujniki, reagujące na zmianę częstotliwości fal ultradźwiękowych lub promieniowania mikrofalowego, odbijających się od obiektu, znajdującego się w kontrolowanym obszarze. Najlepiej zastosować jednak nowoczesne, mikroprocesorowe czujniki ruchu, reagujące na promieniowanie podczerwone, emitowane przez ciepło ciała, poruszającego się intruza.
Na ogół montuje się po jednym czujniku ruchu w każdym pomieszczeniu z oknami. Umieszcza się je zazwyczaj w piwnicy i na parterze budynku. Reagują one jednak dopiero po wejściu włamywaczy do obiektu.
Czujki akustyczne Nieco inną odmianą jest czujka mikrofonowa, reagująca tylko na dźwięk tłuczonego szkła w całym pomieszczeniu. Ponieważ złodzieje rzadziej wybijają szyby, obawiając się hałasu, a częściej otwierają okna, można zastosować tzw. czujniki kontaktronowe, nazywane też po prostu czujnikami otwarcia.
Między magnesem umieszczonym na ramie okiennej, a częścią stykową, zamontowaną na ościeżnicy okna, wytwarzane jest pole magnetyczne, które przerwane podczas otwierania okna, wywoła Twój alarm. Takim rodzajem czujnika możesz zabezpieczyć również Twoje drzwi wejściowe.
Czujniki zewnętrzne Montowane są na zewnętrznych ścianach budynku pod okapem. Zasięg urządzeń to zazwyczaj 12 metrów do 15 metrów (można go skrócić). Sygnalizują one próbę zbliżenia się do Twojego obiektu nieproszonych gości. Takie czujniki są nieco droższe od wewnętrznych, bo muszą być odporne na zmiany temperatury, spadające liście, deszcz, śnieg czy wiatr – w przeciwnym razie generowałyby fałszywe alarmy. Nie powinny także reagować na małe zwierzęta.
Placówkę można również zabezpieczyć stosując aktywne wiązki podczerwieni, które reagują na jej przerwanie a takie czujniki umieszcza się np. na słupkach ogrodzenia.