Montaż systemów alarmowych


Spis treści

Instalacja alarmów

Sprawny i prawidłowo działający system alarmowy zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa i skutecznie odstrasza nieproszonych gości. Naszym celem jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań, stworzenie instalacji pozbawionej wad i niedoskonałości. Instalacja alarmu rozpoczynamy od wysłuchania potrzeb i wymagań klienta odnośnie zabezpieczenia obiektu.

Systemy alarmowe w skrócie SSWIN ( System Sygnalizacji Włamania i Napadu ) systemy alarmowe 1 - Instalacje systemów alarmowych

Na montaż alarmu składa się centrala alarmowa, czujki, manipulatory, sygnalizatory i kilku innych elementów potrzebnych do zabezpieczenia mienia.

Podstawowym elementem każdego dla montażu systemu alarmowego jest płyta główna zwana centralą. Centrala jest odpowiedzialna za działanie oraz nadzór nad całym systemem. To ona ma za zadanie powiadamiać o alarmach użytkowników oraz innych uprawnionych do tego osób. W zależności od rodzaju i modelu centrali, mamy możliwość nadzorowania systemu zdalnie będąc poza strzeżonym obiektem. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność pozwalająca nam na natychmiastowe działanie, w czasie kiedy zostajemy powiadomieni o alarmie bądź innych zdarzeniach.

Składowe instalacji alarmu

Jednym z najważniejszych parametrów centrali alarmowej jest ilość obsługiwanych wejść tzw linii dozorowych. Ich ilość pozwala nam na dokładnie określenie ile fizycznie możemy podłączyć do niej czujników bądź innych sygnałów. Kolejnym ważnym elementem w płycie głównej są wyjścia. Wyjścia są to sygnały wychodzące z centrali , dzięki którym możemy dokładnie określi rodzaj alarmu. Służą one również do zasilania różnych elementów np.: czujek alarmowych. Centrala posiada również wyjścia nisko prądowe służące również do wysyłanie sygnałów oraz podpinania zewnętrznych urządzeń sterowanych bezpotencjałowo. Każda centrala posiada magistralę, magistralę manipulatorów (klawiatura alarmowa) oraz ekspanderów. Do magistrali manipulatorów tak jak sama nazwa wskazuje podłączamy klawiatury alarmowe. Manipulator służy do obsługi centrali alarmowej, jak i programowania. Do większości central producenci proponują kilka rodzajów klawiatur. Są to klawiatury strefowe, LCD czy bardziej nowoczesne dotykowe.

Do magistrali ekspanderów możemy podłączyć moduły rozszerzeń wejść i wyjść. Są one niezbędne w sytuacji kiedy w naszej płycie głównej zabraknie miejsca na podłączenie większej ilości czujników. Właśnie wtedy korzystamy z modułów rozszerzeń.

Instalacja alarmu przeprowadzana jest przez nas w 3 prostych krokach…

Tworzymy systemy alarmowe w następujących lokalizacjach

Cennik instalacji systemu alarmowego

Usługa

Punkt wypustowy systemu alarmowego (z materiałem YTDY 6×0,5)

Montaż i podłączenie czujnika alarmowego

Montaż i podłączenie czujnika alarmowego zewnętrznego

Montaż kontaktronu

Montaż sygnalizatora zewnętrznego

Montaż i podłączenie centrali

Programowanie centrali

Projektowanie systemu

Dojazd do klienta na wizję lokalną

Dojazd do klienta w celu wykonania instalacji

Cena netto

80 zł

40 zł

od 40 do 150 zł

od 40 do 80 zł

od 80 do 150 zł

od 100 zł

od 250 zł

od 150 zł

GRATIS

GRATIS

Prosimy o wypełnienie formularza poniżej

W ciągu 24h skontaktuje się z Państwem nasz technik i umówi dogodny termin wizji lokalnej

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Adres instalacji

  Dodatkowe informacje

  Miejsce instalacjiMieszkanie lub domFirma

  Rodzaj systemu zabezpieczeńTelewizja przemysłowaSystem alarmowyKontrola dostępuAutomatyka budynkowa

  Please prove you are human by selecting the heart.

  Menu